Drevené okná


Pod pojmom eurookná rozumieme drevené okná vyrobené z kvalitných lepených eurohranolov. Pre ich výrobu sa môžu používať jednoduché alebo exotické drevo. Tiež je možná výroba kombinovaného hranola, ktorý môže byť z rôznych druhov dreviny. 

Eurohranol je lepený v troch vrstvách a jeho výroba spočíva v zlepení troch lamiel radiálneho rezu. Lamely sú vysušené vopred v sušiacich komorách, aby dosiahli obsah vlhkosti 10 až 12%. Následne sa starostlivo triedia a z ich povrchu sa odstraňujú viditeľné defekty, čo sú hrče, živicové vrecká atď. Lamela sa lepí pozdĺž celej dĺžky, na ktorú sa používa špeciálne lepidlo na lepenie hranolov D4, ktoré je vyrábané poprednými európskymi výrobcami. Z týchto troch lamiel, ktoré sú takto pripravené vzniká zlepení hranol na špeciálnom lise, ktorý je kalibrovaný do veľkosti 78x82 mm. 

Trojvrstvový hranol je oveľa citlivejší k teplotným a vlhkostným deformáciám na rozdiel od masívneho dreva. Je omnoho odolnejší a nemá žiadne vady (hrče, živicové vrecká, atď). 

Na výrobu kombinovaného hranola sa používajú 2 lamely z borovice a jedna y ušľachtilých druhov drevín (interné alebo externé).

infolinka: 052/789 64 59
X