Dvere


Už pri návrhu fasády sú najdôležitejšími prvkami každého domu okná a vchodové dvere, ktoré vo vzájomnej súčinnosti ako prvé ovplyvňujú vaše estetické cítenie. Samozrejme, najdôležitejšia je funkčnosť a použité materiály, ktoré musia byť garantom životnosti a dokonalej bezpečnosti. Okrem týchto vlastností sa vyznačujú vynikajúcimi zvukovo-izolačnými vlastnosťami, jednoduchou manipuláciou a minimálnou údržbou. 

V ponuke našich dverí dominujú klasické dvere, moderné dvere, protipožiarne dvere, ale aj masívne rustikálne dvere s výrazným členením povrchu. Vzhľad drevených dverí vhodne dotvárajú kombinácie so sklom a kovom, ktoré súčasne presvetľujú interiér a pri rôznofarebných vitrážach dokážu vytvárať zaujímavé svetelné efekty.

Dvere vyrábame podľa typu stavby a požiadavky zákazníka v profile 68 mm, 78 mm a 88 mm, s konštrukčným riešením:

- kontraprofil
- lištované (klasický spôsob pripomínajúci históriu a klasickú eleganciu)
- dvere VARIO-PUR (moderné sendvičové plné hladké dvere)
- dvere hybridné (kombinácia kontraprofilových a vario-purových dverí - namiesto pur-výplne je použité kalené sklo
 

Výplne dverí


Na výplne dverí používame tepelnoizolačné PUR výplne VARIOTEC s vrchnou vrstvou v drevine, aká bola použitá pri eurohranole, so stabilizačnou vrstvou z hliníkovej fólie a so špeciálnou tepelnoizolačnou vrstvou.

Koeficient Uw: 1,158 W/m2k
Zvuková izolácia: 24 dB
Povrch: obojstranná hladká preglejka, hrúbka 4 mm
 

Kovanie, kľučky


Vchodové dvere sú vybavené viacbodovým zámkom KFV a protilištou. Montážnu vložkou je možné podľa požiadaviek zákazníka nahradiť inou. Na výber je množstvo vzorov kľučiek v rôznej farbe a tvaru. Vchodové dvere môžu byť osadené buď skrutkovacími závesmi SFS intec ø20, alebo úplne zafrézovacími závesmi SIMONSWERK BAKA 3D Protect FD.
 

Prah


Termoprahy BKV svojou konštrukciou zabraňujú kondenzovaniu vodných pár a pri nižších teplotách aj namŕzaniu kondenzátu z interiérovej strany.

infolinka: 052/789 64 59

X