Tirolská starostlivosť si podmaní vaše okná aj dvere

 

Naše drevené okná sa budú perfektne hodiť do každého interiéru, a to vďaka možnosti farbenia dreveného hranola na akúkoľvek farbu palety RAL. Pre toto farbenie okenných výrobkov sa používajú nemecké laky a farby REMMERS na báze vody. Tieto farby sú potvrdené ekologickými normami DIN EN 73-1, „Modrý anjel“ a ekologickým testom - OKO TEST  k šetrnosti životného prostredia, ku kvalite a bezpečnosti všetkých náterových hmôt. Nátery týmito farbami sú certifikované aj pre farbenie detských hráčok. Ak použijete tieto povlakové materiály zabránite tak aj poškodeniu, hnitiu okien a tým aj predĺžite životnosť výrobku.
 

Správna povrchová údržba dreva 


Drevené okná a dvere potrebujú vhodnú starostlivosť. Na trhu existuje mnoho produktov, ktoré propagujú podľa výrobcu výborné technické a úžitkové vlastnosti. V praxi sa však  môžeme stretnúť s inými nechcenými alebo nedostatočnými vlastnosťami. Rakúska firma ADLER svojimi tirolskými produktmi zásobuje trh prísne testovanými výrobkami vhodnými pre údržbu eurookien ale aj dverí. Starostlivosť o okná a dvere preto zverila výrobku/setu -  Pflegeset  Plus. Balenie obsahuje: ADLER Top -  Cleaner 500ml, ADLER Top - Finish 500ml, handričku na čistenie a sadu náradia („Fenster-Tool“). 
 

Povrchová úprava okien - jedine rakúskou značkou Adler


Aby sme si dokázali užívať vizuálne a technické výhody dosadených eurookien musia eurohranoly prejsť dlhou cestou - od starostlivého výberu jednotlivých drevín, technického spracovania ale aj povrchovej úpravy, ktorá patrí medzi dôležitý spracovateľský proces. Len kvalitná povrchová úprava docieli pastvu pre oči (vyniknutie prirodzenej farebnosti a textúry dreva) ale i prepožičiavaniu nových (získaných) chemických vlastností (odpudzovanie hniloby, škodcov, vlhkosti). Rakúska značka Adler však každým náterom dotvára nové prospešné vlastnosti dreva.
 

Hýčkajte ich Adlerom


Adler pozná dokonale kompromisy. Už povrchová úprava akrylovými lazurami dokáže uspokojiť všetky typy zákazníckych odtieňov, pričom ekologické spracovanie dokážu zase oceniť aj veľkí nadšenci prírody. Upravené drevo získava vlastnosti, ktoré odpudzujú škodcov, hnilobu. ADLER Aquawood vytvoríme výborné podmienky pre regulárnosť vlhkosti dreva. Proces spočíva v odpudzovaní vlhkosti, ktorú by bežne profily bez použitia kvalitných lazúr dosiahli pomerne rýchlo. ADLER Aquawood však okrem odpudzovania vlhkosti, docielil prenášanie vlhkosti z dreva do okolitého prostredia.
 

Oknám podčiarknu dokonalú prirodzenú krásu


Lazúra Adler okrem svojich pozitívnych povrchových vlastností zabezpečujúcich bezproblémové funkčné využitie eurookien, podčiarkuje dreveným profilom prirodzenú krásu (odtieň). Adler vyvíjal po mnohé roky také lazúry, že v dnešnom období zúročil svojimi vývojovými a testujúcimi skúškami výborné výsledky - vyniknutie kresby. RC Design má otestované akrylové lazúry firmy Adler preto zákazníkom, či záujemcom o túto problematiku jednoznačne ponúka značku Adler ako aj povrchovú úpravu eurookien silnovrstvenými akrylovými lazurami.
 

Vracia mladosť vášmu drevu


ADLER Top - Finish je výborným spoločníkom pre okná a dvere upravené lazúrovacími a krycími lakmi na báze vybraných živíc. Popraskanému úžitkovému povrchu môžeme vrátiť pružnosť ale aj prinavrátiť hodvábny lesk, pričom  produkt  uzatvára mikroskopické trhliny a póry lakovaného filmu. V prípade dvojfázového ošetrenia počas jedného roka docielime dlhodobejší ochranný efekt renovácie. Prostriedok je výborným pomocníkom pri ošetrovaní záhradného nábytku. Takto očistený povrch je nelepivý až po približne hodinovom použití.  Obsah nádoby vystačí pre cca 10 m². Teplota spracovania a objektová teplota musí byť minimálnej na hodnote + 10 °C. Veľký pozor si však musíme dávať pri poškodenom materiály, poškodený neošetrený lak na oknách či dverách nie je vhodné ošetrovať akýmkoľvek ochranným produktom. Takýto poškodený povrch je potrebné zveriť do rúk odborníka, najvhodnejšie ADLER technika. Aby sme však predvídali takéto situácie je vhodné ochraňovať povrch priebežne. ADLER Top - Finish pred samotným použitím dôkladne pretrepeme a nanesieme na handričku alebo pomocou sady náradia  rovnomerne pritlačíme na suchý povrch. Nezabúdame ho pred nanesením očistiť výrobkom ADLER Top - Cleaner. 
 

Postupnosť je pre dosiahnuteľný efekt  dôležitý 


Najprv nanesieme handričkou prípravok ADLER Top - Cleaner, ktorý odstráni na lakovaných častiach spolu s teplou vodou všetky usadené nečistoty a mastnoty. V druhom kroku nanesieme na takto očistený a suchý povrch rovnomerne prípravok ADLER Top - Finish alebo použijeme sadu náradia. Špinavú handričku nevyhadzujeme ale opätovne ju ručne jemne  preperieme mydlom a vodou. Obsah nádoby vystačí pre cca 10 m². Teplota spracovania a objektová teplota musí byť minimálnej na hodnote + 10 °C.
 

Nenápadný pomocník s veľkou vynaliezavosťou 


Súprava náradia uľahčuje manipuláciu pri domácom čistení okien. Je vyrobený  pre prípravok ADLER Top - Finish. Tekutinu nalejeme do malej bielej vaničky, čím umožníme ľahšie nanášanie prídavným nanášacím aplikátorom. Súprava je vyrobená tak aby dokázala korigovať prípadnú rôznorodú umývateľnú plochu, bežným umytím ťažko dostupnú (napr. pri úzkych drevených častiach okna) alebo upraviť požadovanú dĺžku náradia tak, aby sa dal nastaviť  správny doraz  medzi umývateľným sklom a silikónovou škárou. V prípade nanesenia väčšieho produktu musíme nadbytočné množstvo dôkladne odstrániť pomocou čistiacej handričky. Dodržiavaním jednoduchého postupu zaručíme drevu dostatok  potrebnej starostlivosti, ktorá sa prejaví odolnosťou v nestálom prostredí  a tiež je schopnosti zafixovať typickú hrejivú  príťažlivosť v ochránenom dreve.

infolinka: 052/789 64 59

X