Kastlové okná


V nemom úžase zostávame stáť pred dokonalými líniami slovenských zámkov, kaštieľov či starobylých kostolov. S obdivom sledujeme celok, neskôr prechádzame na detaily, prepracované do najmenších podrobnosti. Stavba s kamennými freskami, doplnená o okná a vchodové dvere, na ktorých dominuje drevo a kov, podčiarkujú dokonalú symetriu historickej budovy s dôrazom na úžitkovú a estetickú funkciu. Harmónia, doplnená o klasické prvky jednotlivých slohov, svedčí o zručnosti starých majstrov, ktorí pri svojej práci využívali výlučne prírodné materiály.

Na túto tradíciu dokonale nadväzujú kastlové (špaletové) okná v spojení s najnovšími technológiami, znásobenými funkčnosťou, efektivitou tesniacich techník a vysokou životnosťou, ktorými každý reštaurátor dokáže oživiť historické skvosty konkrétneho umeleckého slohu. Rôzne profily okien a ich verné repliky, ozdobné priečinky, klapačky, pätice a hlavice, či historické okenné kovania, pánty a kľučky, ponúkajú ten najširší výber pre architektov a uspokoja i najnáročnejšie požiadavky pamiatkarov.

Drevo, ako jeden z mimoriadne inteligentných materiálov rovnako, ako v predchádzajúcich storočiach, má široké uplatnenie aj v modernej architektúre. Drevené okná a eurookná aj v súčasnosti tvoria neodmysliteľný prvok moderného bývania s množstvom pozitívnych vlastnosti.
NEZÁVÄZNÁ CENOVÁ PONUKA
 infolinka: 052/789 64 59
X