Posuvné dvere RC design

Presklené posuvné dvere vytvárajú nielen priehľadnú posuvnú stenu, ktorá citlivo a harmonicky rozdeľuje interiér od okolitého priestoru, prepúšťa a presvetlieva obytnú plochu, ale najmä ponúka bonusovú nezameniteľnú a stále meniacu sa „zarámovanú“ okolitú panorámu. Posuvné dvere poznáme jednokrídlové alebo viackrídlové. Mechanickou činnosťou docielime pohyblivosť každého krídla na jednej alebo viacerých dráhach. Výhodou posuvných dverí je  šetrnosť  k  svojmu okoliu, čo však neznižuje úžitkové a bezpečnostné vlastnosti dverí ako ani výborné tepelno - izolačné vlastnosti. Posuvné dvere zasunieme priamym posunom do niky alebo podľa konštrukcií nášho príbytku, t. j.  do montážnej alebo murovanej priečky. Na dnešnom trhu existuje mechanizmus na zasunutie posúvných dverí, tzv. „vrecko“.  Zasklenéné steny sú výborným bezprahovým prechodom k terase, k záhrade, či balkónu. RC design ponúka zasklené steny spĺňajúce najprísnejšie požiadavky, normy  a vlastnosti, ktorými sú: 

- prirodzené denné osvetlenie zasklených stien
- protipožiarne vlastnosti zasklených stien
- tepelnotechnické vlastnosti zasklených stien
- vodotesné vlastnosti zasklených stien
- zvukovoizolačné vlastnosti zasklených stien
- vetracie vlastnosti zasklených stien
- mechanické odolnosti 
- bezpečnostné vlastnosti proti vlámaniu

 

Ideálne riešenie pre vstup na terasu, záhradu alebo balkón


Najnovšia technická varianta zasklených posuvných dvier RC design, konkrétne značka PATIO LIFE, umožnená profilovými prevedeniami  IV68, IV78, IV88 zabezpečuje pohodlné ovládanie krídla, zvlášť pri veľkých stenách - nosnosť krídla až 400 kg. Samozrejmosťou sú aj bezbariérové prístupy, či prah z tvrdeného plastu s prerušeným tepelným mostom. PATIO LIFE umožňuje montáž krídel so šírkou krídla 760mm až  3235 mm a výškou krídla 690 až 2670mm. Výhodou systému PATIO LIFE sú vodorovné tesniace elementy ovládané prakticky kľúčkou, čím možno dosiahnuť nevítané tesnenie.
 

Keď dvere ticho dotvorí príroda 


Ukazovateľom dverí nemusí byť len prienik dostatočného svetla, rozdelenosť miestností, či estetickosť, ale aj nepríjemná plesnivosť a mokvavosť, či praskanie okien. Aj keď sú na výrobu dverí použité kvalitné dreviny (borovica, smrek,  buk, dub a pod) nevhodná alebo úplne absencia údržby namokváva povrch drevených rámov. Výsledkom je zoslabenie ochranných vrstiev a následné vytvorenie výborných podmienok pre plesne. Pozornosť však treba zamerať aj na zasklenie. Najdôležitejším prvkom je vyriešenie odvodu vody ako aj tvorby ľadu. Rozdielná rozťažnosť dreva a skla môžu viesť k nevítanému javu  - praskaniu skla.

infolinka: 052/789 64 59

X